O projekcie
„Zadbajmy o zdrowie psychiczne warszawskich uczniów”.
Zadbajmy
o zdrowie psychiczne
warszawskich uczniów.
Projekt „Zadbajmy o zdrowie psychiczne warszawskich uczniów” został zgłoszony do Budżetu Obywatelskiego w 2023 jako projekt ogólnomiejski. Głosami 6.781 mieszkańców i mieszkanek Warszawy został wybrany do realizacji i otrzymał finansowanie. Fundacja moonka w 2024 wygrała konkurs na realizację tego projektu.
Projekt „Zadbajmy o zdrowie psychiczne warszawskich uczniów” skierowany jest do dzieci i młodzieży w wieku 14-19 lat uczęszczających do warszawskich publicznych szkół podstawowych i ponadpodstawowych (liceów, techników, szkół branżowych I stopnia), a także ich rodziców/opiekunów i nauczycieli. Mogą w nim uczestniczyć również zainteresowani rodzice/opiekunowie i nauczyciele młodszych dzieci.
Celem projektu jest:
- Rozpowszechnienie informacji o miejscach możliwego uzyskania pomocy z zakresu zdrowia psychicznego dla dzieci i młodzieży (w tym o telefonach zaufania oraz o placówkach specjalizujących się w udzielaniu pomocy dla dzieci i młodzieży).
- Szerzenie świadomości problematyki zdrowia psychicznego wśród dzieci i młodzieży oraz wśród ich rodziców i nauczycieli.
- Poszerzenie wiedzy na temat profilaktyki zdrowia psychicznego dzieci i młodzieży oraz uzyskanie podstawowych kompetencji związanych z tą tematyką.
W ramach projektu prowadzona jest kampania informacyjno-szkoleniowa, dotycząca profilaktyki zdrowia psychicznego dzieci i młodzieży.
Projekt składa się z dwóch obszarów:
- Rozpowszechnianie informacji o miejscach i sposobie uzyskania pomocy:
- na plakatach w publicznych szkołach podstawowych i ponadpodstawowych (licea, technika, szkoły branżowe I stopnia) oraz poradniach psychologiczno-pedagogicznych na terenie m.st. Warszawy
- na nośnikach w transporcie miejskim (ekrany LCD w autobusach i tramwajach Warszawskiego Transportu Publicznego)
- na portalu miasta
-
- Prowadzenie edukacji zdrowotnej w formie warsztatów online dla dzieci i młodzieży w wieku 14-19 lat oraz ich rodziców i nauczycieli – profilaktyka zdrowia psychicznego dzieci i młodzieży.
Wybierz, kogo chcesz zapisać na warsztaty online
Młodzi ludzie, którzy ukończyli 18 lat, mogą zapisywać się samodzielnie.